Aktualności:
Łabiszyńskie Spotkania z Historią zapraszają na weekend „Bohaterowie Normandii”
Dodano: 2019-06-22 09:14:57

Inscenizacje: „Przedpola Carentan”, „Linia Dives”, „Operacja Totalize” i „Kierunek Falaise”, wystawa sprzętu historycznego, defilada oddziałów rekonstrukcyjnych, pikniki, pokaz sztucznych ogni – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na Was na nagrodzonej w 2018 roku Certyfikatem Internautów w konkursie na najlepszy produkt turystyczny (przeprowadzanym przez Polską Organizację Turystyczną) imprezie pn.: „Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”.  

Tematyka tego jednego z największych wydarzeń rekonstrukcji historycznych w Polsce, z racji przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy lądowania w Normandii, będzie osadzona właśnie w realiach normandzkich. W Łabiszynie pojawi się sprzęt, którego jeszcze w dotychczasowych edycjach nie widziano, a który dla walk prowadzonych w Normandii, był bardzo charakterystyczny. Profesjonalizm i efektowność wydarzenia przyciąga nie tylko miłośników historii, ale także wszystkich, którzy chcą choć na chwilę doświadczyć tego co nasi przodkowie.

To niezwykle ciekawe wydarzenie jako „żywa” lekcja historii odbędzie się już w najbliższy weekend, tj. w dniach 21-23 czerwca br. w Łabiszynie.


Dowiedz się więcej i zapoznaj się z pełnym programem wydarzenia na stronie gminy Łabiszyn

porót do listy