Aktualności:
Długi weekend w podlaskich parkach narodowych
Dodano: 2019-05-04 09:14:58

Region województwa podlaskiego słynie ze swojej wysokiej atrakcyjności przyrodniczej – „Podlasie zasilane naturą”. Nie dziwi więc fakt, że na jego powierzchni zlokalizowano aż cztery parki narodowe: Białowieski PN, Biebrzański PN, Narwiański PN i Wigierski PN. Zbliżająca się majówka może być świetną okazją, żeby do nich się wybrać i skorzystać z atrakcji, jakie oferują. Zwłaszcza, że na długi weekend majowy szykują się ciekawe wydarzenia i imprezy. Zapraszamy zatem na Podlasie nie tylko miłośników przyrody.

I tak na przykład w Biebrzańskim Parku Narodowym, 5 maja, przy jego siedzibie w Osowcu-Twierdzy odbędą się XX Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej „100 pomysłów dla Biebrzy”. Ponad 120 wystawców (rekordowa w tym roku liczba) zaprezentuje zwiedzającym podlaskie, warmińsko-mazurskie, kurpiowskie i litewskie przysmaki – zdrową żywność z z czystych ekologicznie terenów, jak chleby, sery kozie, podpuszczkowe i wędzone, zioła, swojskie wędliny, miody, tradycyjne sękacze, mrowiska i obwarzanki, słodkie kozy i fafernuchy, chałwa turecka i lody własnej produkcji oraz smaki orientu: tatarski pierekaczewnik, kibiny, czebureki. W końcu litewski kwas i nasz podpiwek. Na targach będzie można też zapozna się z rękodziełami sztuki ludowej: rzeźba, wyroby garncarskie, malarskie, plecionkarskie, hafciarskie, drewniane zabawki, oryginalna biżuteria, witraże... Jednocześnie BPN w tym dniu zaprasza całe rodziny na piknik „Wiosna nad Biebrzą”, na którym będzie czekać wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Dowiedz się więcej na stronie Biebrzańskiego Parku Narodowego. 

Warto też wybrać się do Białowieskiego Parku Narodowego i jego najbliższych okolic. Puszczański Punkt Informacyjny w Teremiskach zaprasza na „Majówkę w Puszczy”, podczas której będzie można wybrać się na ciekawe spacery z przewodnikiem, uczestniczyć w warsztatach improwizacji czy zrelaksować się pieszo lub na rowerze pośród najpiękniejszych fragmentach Puszczy Białowieskiej. 
Dowiedz się więcej na stronie Puszczańskiego Punktu Informacyjnego.

Z kolei Wigierski Park Narodowy oraz Pokamedulski Klasztor w Wigrach zapraszają w dniach 30 kwietnia – 1 maja na Otwarcie Sezonu Letniego i Dni Dziczyzny „Wśród wigierskich kniei i ostępów”. Program wydarzenia obejmuje warsztaty kulinarne – wyroby garmażeryjne z dziczyzny, sympozjum popularno-naukowe, wycieczki piesze i rowerowe z przewodnikiem, np. „Łoś – urodziwy brzydal” (wycieczka piesza, 2 maja), „Przez Dolinę Czarnej Hańczy” czy „Wokół Wigier” (wycieczki rowerowe, 4 maja).
Dowiedz się więcej na stronie Wigierskiego Parku Narodowego.

porót do listy