Aktualności:
Ferie z wąskotorówką w Sochaczewie
Dodano: 2019-02-09 09:14:59

Nie lada atrakcje czekają na Was podczas ferii w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W gmachu tego obiektu, przy ul. Licealnej 18 można już podziwiać makietę kolejową pn. „Sochaczewska Kolej Dojazdowa” w trzech modułach w skali 1:87: stacja Sochaczew Wąskotorowa, stacja Wyszogród oraz przystanek osobowy Sochaczew Miasto.

Zapewne wielu ucieszy też fakt, że Sochaczewska filia Stacji Muzeum organizuje specjalne zimowe przejazdy pociągiem Retro na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Chodaków – Sochaczew Wąskotorowy. Do końca ferii odbędą się jeszcze dwie takie przejażdżki: 9 i 23 lutego.

Ponadto codziennie od wtorku do piątku możecie uczestniczyć w trwających około półtorej godziny zajęciach edukacyjno-warsztatowych, połączonych ze spacerem po muzealnym skansenie, w trakcie którego zapoznacie się z największą kolekcją taboru wąskotorowego w Europie. A na koniec spotkanie przy ognisku i w wagonie barowym!

W programie „Ferii z wąskotorówką” znalazł się także „Karnawał na wąskim torze” (9 lutego). Zakończenie „Ferii z wąskotorówką” odbędzie się zaś 23 lutego zwiedzaniem skansenu z przewodnikiem, przejazdem pociągiem Retro i ogniskiem.


Dowiedz się więcej na stronie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

porót do listy