Aktualności:
Majówka w górach z PKL
Dodano: 2019-05-04 09:14:58

Majówka na rowerze? A może na nartach? Polskie Koleje Linowe zapraszają w góry na aktywne spędzenie długiego weekendu. Na gości będzie czekać wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W tatrzańskich dolinach już wiosna, ale na Kasprowym Wierchu mimo coraz wyższych temperatur wciąż panują dobre warunki narciarskie. Wszyscy turyści, którzy chcieliby jeszcze nacieszyć się zimowymi krajobrazami mogą to nadrobić w majówkę. Trasa w Dolinie Gąsienicowej będzie dostępna aż do 5 maja! A wszyscy, którzy nie uprawiają sportów zimowych, mogą rozkoszować się górskim krajobrazem z górnej stacji ośrodka, na przykład delektując się smacznym obiadem na najwyżej położonej restauracji w Polsce – Poziom 1959.

Z kolei dla tych, którzy w majówkę szukają wypoczynku z dziećmi, w dniach 1-5 maja Jaworzyna Krynicka przygotowała rodzinny piknik przy stacji górnej kolei gondolowej.

Dodatkowe atrakcje „majówkowe” organizuje także ośrodek PKL na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Podróż tam zabytkowym wagonikiem kolei jest doskonałym sposobem, by podziwiać bogactwo drzewostanu rosnącego od przeszło 200 lat w Parku Zdrojowym. 

A jeśli nie narty w górach, to może rower? W ośrodku PKL na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, z której szczytu rozpościera się niesamowity widok na panoramę jezior i Beskidu Żywieckiego, na turystów czekają trasy downhillowe o zróżnicowanym stopniu trudności, m.in.: „easy line” oraz jedyna w Polsce trasa „typu air line”. Każdy fan dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie. Na miejscu działa też wypożyczalnia rowerów, sklep oraz profesjonalny serwis. Czekają też instruktorzy.

Rowerowe atrakcje znajdziemy także w Pieninach, u podnóży Palenicy, gdzie przy dolnej stacji kolei PKL zaczyna się ścieżka rowerowa, prowadząca nieprzerwanie do Przełomu Dunajca. Rower można zabrać ze sobą na szczyt Palenicy koleją krzesełkową PKL. To świetny punkt wypadowy dla wypraw rowerowych urokliwymi pienińskimi szlakami. 


Dowiedz się więcej na stronie Polskich Kolei Linowych

porót do listy