Aktualności:
Ogrody Hortulus zapraszają na Dyniowe Garden Party
Dodano: 2019-09-28 09:14:56

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy – zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej (w 2017 r.) zaprasza w najbliższą niedzielę, 29 września na drugą edycję jesiennej imprezy pt. „Dyniowe Garden Party”. To kolejne ciekawe wydarzenie organizowane w tym roku w dobrzyckich ogrodach, które związane jest z plonami i uprawami. Dynie w różnych odmianach w roli głównej wydarzenia staną się bohaterami niesamowitych jesiennych aranżacji, smacznych dań i rekwizytów do zabaw. 

W programie m.in. gotowanie i kosztowanie zupy dyniowej, „dyniowa gonitwa” – rodzinna sztafeta z przeszkodami oraz równie emocjonujące „poszukiwanie dyni” – plenerowa zabawa w największym na świecie labiryncie grabowym, ważenie dyniowych rekordzistek, czy konkurs na najlepszego dyniowego cudaka. 

Podczas trwania całej imprezy będzie można dowiedzieć się ciekawostek dotyczących uprawy i wykorzystania dyni, otrzymać ulotki z dyniowymi przepisami oraz na stoiskach „Polska smakuje” nabyć tradycyjne i regionalne produkty, takie jak dynię marynowaną z szyszką, dyniowy ketchup czy aromatyczne miody i przetwory .

Dyniowe Garden Party rozpocznie się o godz. 11.00 a zakończy o godz. 15.00, natomiast Ogrody Hortulus Spectabilis będzie można zwiedzać w godzinach 10:30-16:30.


Dowiedz się więcej na stronie Ogrodów Hortulus

porót do listy