Aktualności:
Szlak Małych Zdobywców Gór na Palenicy już po raz trzeci
Dodano: 2019-06-01 09:14:56

Palenicę po raz kolejny odwiedziły górskie zwierzęta, olbrzymie owady i grzyby. Szlak edukacyjny Małych Zdobywców Gór w ośrodku PKL na Palenicy od 18 maja, ponownie czeka na całe rodziny. Dzięki tej atrakcji dzieci i dorośli mają okazję, by podczas pobytu w górach w niebanalny sposób dowiedzieć się więcej o pienińskiej przyrodzie, miejscowej tradycji i zwyczajach.

Ta ciekawa – zwłaszcza dla dzieci – ścieżka edukacyjna rozciąga się od szczytu Palenicy po polanę Szafranówki. Spacerowicze mogą z bliska przyjrzeć się między innymi rysiowi, salamandrze i innym realistycznym figurom dzikich zwierząt, które występują na tych terenach. Ścieżka została zaplanowana tak, by chodząc po górach najmłodsi mogli jednocześnie dowiadywać się ciekawych rzeczy i nabierać chęci do kolejnych wypraw. Pomagają w tym chociażby „zwierzoskopy” – urządzenia, dzięki którym na własne oczy można się przekonać w jaki sposób widzą wilki albo sokoły. Na szlaku spotkamy także figury bajkowych zwierząt i owadów w wersji XXL.

Na najmłodszych czekają także atrakcje do zabawy, takie jak „żmijowa” zjeżdżalnia czy dmuchane zabawki. A przy górnej stacji ośrodka PKL Palenica można się odważyć na zjazd zjeżdżalnią grawitacyjną.

{loadmoduleid 931}

Dowiedz się więcej na stronie Polskich Kolei Linowych

porót do listy