Aktualności:
TOP 5 zamków i pałaców - wybierz najlepszy według Ciebie zamek lub pałac w Polsce! Już od dzisiaj głosowanie ogólnopolskie!
Dodano: 2017-09-02 09:15:02

logo-sondy-zamek tekst

Już od dzisiaj zaczynamy głosowanie na najlepsze zamki i pałace w Polsce w sondzie ogólnopolskiej! Zagłosuj na jeden z 16 obiektów wyłonionych w etapach regionalnych. Głosowanie potrwa do 15 września br. 

Sonda znajduje się po prawej stronie (w wersji mobilnej poniżej).


Zamki i pałace
na przestrzeni dziejów wpisały się w krajobraz Polski. Stanowią ważne dziedzictwo kulturowe naszego kraju. Wiele z nich to skarby kultury i perły architektury, z bogatym wyposażeniem i zbiorami sztuki. Polskie zamki i pałace to cenne zabytki pełniące nie tylko funkcje muzealne i kulturalne, ale także hotelarskie, restauracyjne, konferencyjne, wypoczynkowo-zdrowotne (spa i wellness), rekreacyjne i rozrywkowe. Wraz z zachowanymi przypałacowymi parkami i ogrodami stanowią ważną grupę atrakcji turystycznych rozmieszczonych w prawie wszystkich zakątkach Polski.

Dlatego nasza kolejna sonda dotyczy wyboru Top 5 zamków i pałaców. Wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi w każdym z województw zaproponowaliśmy po 5 atrakcyjnych turystycznie zamków i pałaców. Tym razem w etapach regionalnych głosowanie na obiekty w każdym z regionów odbywało się co tydzień zaczynając od 8 maja i kończąc 27 sierpnia.

Wykaz wszystkich 80 zamków i pałaców biorących udział w naszej sondzie wraz z harmonogramem głosowania w każdym z województw zaprezentowany jest na poniższej interaktywnej mapie.

A po zakończeniu głosowań w etapach regionalnych zachęcamy Was do głosowania ogólnopolskiego w terminie 1-15 września.

Weź udział w naszej zabawie i wybierz najlepszy według Ciebie zamek lub pałac w Polsce! Zapraszamy!
 

{loadposition modul_w_artykule}

porót do listy