Aktualności:
Trzy wielkie imprezy cykliczne na Warmii i Mazurach już wkrótce!
Dodano: 2019-07-06 09:14:57

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, Ostróda Reggae Festival i Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku – to trzy wielkie imprezy cykliczne w województwie warmińsko-mazurskim, które równolegle odbędą się w weekend (12-14 lipca br.).

Odwiedźcie Warmię i Mazury i wybierzcie wydarzenie najbardziej Wam pasujące! A może spróbujecie wziąć udział we wszystkich trzech?

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem (wyróżniona wieloma nagrodami, w tym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej hitem internautów w top atrakcji turystycznych – sondzie internetowej przeprowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną) to cykliczna impreza rokrocznie organizowana w lipcu w rocznicę zwycięstwa króla Władysława Jagiełły nad Krzyżakami na Polach Grunwaldu. W bieżącym roku Dni Grunwaldu odbędą się w dniach 10-14 lipca. Inscenizacja Bitwy Grunwaldzkiej w wykonaniu około 1150 odtwórców historycznych odbędzie się 13 lipca (sobota) o godzinie 15.00. Stylowy obóz rycerski natomiast przygotowany będzie do zwiedzania już od 12 lipca. Zamieszka w nim około 4000 rycerzy wraz z rodzinami. Obok obozu w stylowych średniowiecznych kramach średniowieczni rzemieślnicy wykonywać będą produkty na wzór średniowieczny, kuć miecze i zbroje, tkać tkaniny czy warzyć strawę według receptur średniowiecznych.

Ostróda Reggae Festival jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 11-14 lipca

Mazurskie Zawody Balonowe w Ełku to barwna i bardzo widowiskowa impreza, która stała się już wizytówką miasta. W tegorocznym programie (11-13 lipca) przewidziano loty konkursowe, koncert dj, fotobudka i nocny pokaz balonów na nowej plaży miejskiej.


Dowiedz się więcej na stronach:

http://www.mazurytravel.com.pl 
https://www.mazury.travel 

porót do listy