Aktualności:
Weekend wrażeń w Chęcinach
Dodano: 2020-08-29 09:15:29

Ostatni weekend wakacji (28-30 sierpnia) zapowiada się bardzo emocjonująco! W piątek odbędzie się Noc na Zamku, w sobotę – „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku”, a przez cały weekend będziemy hucznie żegnać wakacje! Odwiedź Zamek w Chęcinach i przeżyj niesamowite widowisko!

Od piątku gwarantowana moc atrakcji! Będą pokazy artyleryjskie, prezentacja broni zamkowej, konkursy i zabawy oraz tańce dawne. W godzinach popołudniowych zaś na Wzgórzu Zamkowym stanie historyczne obozowisko. Rozpocznie się huczne zakończenie wakacji! W wydarzeniu będą uczestniczyć polskie i zagraniczne grupy rekonstrukcyjne! Przeniesiecie się w realia XVII wieku! Czeka na Was bogaty program rozrywkowy!

W sobotę zaś odbędą się kuchenne rekonstrukcje oraz niecodzienne polowanie na czarownice. Najbardziej emocjonujące będą spektakularne epizody historyczne działające jak wehikuł czasu! Widowiskowe pokazy będą odgrywane na zamku z użyciem militariów. Nie zabraknie huku armat i wystrzałów z broni dawnej!

To będzie inscenizacja, jakiej jeszcze nie było! Rzesza rekonstruktorów odegra „Bohaterską obronę” oraz „Krwawy rewanż” w otoczeniu murów warowni! Nie może Was tu zabraknąć! Ostatni epizod zostanie przedstawiony w niedzielę i będzie finałowym występem. Tu rozegra się walka „Na honorowych warunkach…”!

Dodatkowo zwiedzającym czas umilą pokazy tańców dawnych, szermierki oraz wiele innych atrakcji!


Dowiedz się więcej na stronie Zamku Chęciny

porót do listy