Aktualności:
Wszystkie kolory zamku – złota jesień w Książu
Dodano: 2019-10-05 09:14:55

„Wszystkie kolory zamku” to specjalna oferta dla rodzin z dziećmi, którzy chcą zobaczyć i zwiedzić dolnośląską perłę w jesiennej odsłonie. 

O tym jak wyglądała jesień w Książu przed 120 laty, kiedy zamieszkiwała go księżna Daisy von Pless, możemy dowiedzieć się z jej pamiętników:

„...Potem przychodziła jesień, z cudownymi odcieniami złota. Każda ściana i każdy balkon pokryte były liśćmi dzikiego wina: żółtymi, purpurowymi i brązowymi, harmonizującymi z czerwienią zachodzącego słońca i pomarańczową poświatą, jaką rzucało ono na dolinę poniżej. Zamek wyglądał wtedy jak zbudowany ze ścian ognia, z jarzącymi się niczym małe, jasne płomienie oknami...”

Jesień to zdecydowanie najbarwniejsza pora roku w Książu. Dajcie się porwać ku przygodzie. „Wszystkie kolory zamku” to propozycja na zwiedzanie pełne animacji, kolorów i dobrej zabawy. Po wycieczce przez zamkowe ogrody i komnaty dzieci mogą wziąć udział w jesiennych warsztatach kreatywnych, a dorośli będą zaproszeni na dalszą wycieczkę w miejsca dla dzieci niedostępne…

Kompleks zamkowo-parkowy „Zamek Książ” składa się z szeregu budynków, tarasów ogrodowych i rozległego założenia parkowego (razem ok. 26 ha) i jest największym zamkiem na Dolnym Śląsku. W okolicy zamku na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego znajdują się romantyczne ruiny zamku Stary Książ z końca XVIII wieku. Zamek Książ w Wałbrzychu to miejsce wyjątkowe. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce i jeden z największych w Europie. W sposób szczególny stanowi przykład bogatego dziedzictwa kulturowego Ziemi Wałbrzyskiej - części Dolnego Śląska, regionu Polski o zawiłej historii, bogatym dorobku materialnym i intelektualnym, pełnym wspaniałych widoków i tajemniczości. 
{loadmoduleid 931}

Dowiedz się więcej na stronie Zamku Książ

porót do listy