Atrakcje warte uwagi
Park Wodny w Krakowie S.A.
Park Wodny to wspaniała i zdrowa zabawa nie tylko dla najmłodszych z mnóstwem atrakcji m.in. najd...
Wydarzenia
Na zwiedzanie i szczepienie do Kopalni Soli Wieliczka
Od 15 maja br. rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Szybie Regis w Wieliczce! To doskonała okazja, aby połączyć zwiedzanie – otwartej od 4 maja br. po zniesieniu części obostrzeń – Trasy Turystycznej Kopalni Soli „Wieliczka” ze szczepieniem przeciwko COVID-19 w Uzdrowisku Wieliczka. Od poniedziałku do piątku Trasa Turystyczna kopalni będzie czynna w godzinach od 10:00 do 17:00, w weekendy od 9:00 do 19:00. A w soboty, niedziele oraz święta o godzinie 10:40 będzie także okazja do rodzinnej wyprawy do baśniowej Solilandii.Kopalnia Soli „Wieliczka” jest jedną z najstarszych kopalni soli kamiennej na świecie i najdłużej czynnym zakładem przemysłowym. W 1978 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie.Wieliczka to także uzdrowisko, którego główny profil leczniczy to pulmonologia. Leczy się tu i rehabilituje ludzi ze schorzeniami górnych i dolnych dróg oddechowych.Fenomenem Wieliczki jest to, że już kuracje to ciekawa atrakcja sama w sobie, a znalezienie dodatkowych atrakcji w czasie po zabiegach nie stanowi żadnego problemu. Na czele cudów uzdrowiska stoją oczywiście: podziemna trasa Kopalni Soli Wieliczka, ekspozycja muzeum żup krakowskich i kaplica św. Kingi 101 metrów pod ziemią. Na powierzchni czekają: zabytkowy klasztor Franciszkanów - Reformatorów, zamek żupny, pałace Konopków i Przychockich oraz synagogi. Warto też wiedzieć, że od 8 maja br. zaczął też po przerwie działalność Hotel Grand Sol w Wieliczce, a od 15 maja br. – będzie otwarta tężnia solankowa w Parku św. Kingi. Dowiedz się więcej na stronie Kopalni Soli „Wieliczka”
Noc Muzeów 2021
Tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów, ze względów na warunki wynikające z pandemii COVID-19, będzie miała nieco inny przebieg, niż dotychczasowe. Już w najbliższy weekend (15-16 maja) będziecie mogli skorzystać z różnych form organizacyjnych Nocy Muzeów w zależności od miasta, do którego się wybierzecie.Na przykład w stolicy, nie tylko zwiedzicie placówki kulturalne, ale także możecie uczestniczyć w wydarzeniach on-line oraz specjalnie przygotowanych na świeżym powietrzu. Czeka na Was 180 placówek kulturalnych, których program przewiduje wydarzenia on-line, spacer, jak i wizytę w muzeum. Dla zwiedzających zostanie uruchomiona bezpłatna linia muzealna M, a wiele innych będzie tego wieczoru kursowało dłużej.„Na żywo” będzie możliwość zwiedzania placówek muzealnych także w Trójmieście.Z kolei we Wrocławiu Noc Muzeów zawita do Was wirtualnie z około 20 wystawami z wrocławskich muzeów i galerii. Ta znana, lubiana i popularna formuła bezpłatnego zwiedzania nie tylko muzeów, ale i wielu innych obiektów, w Polsce organizowana jest od 2003 roku. Szczegółowe informacje, formy organizacyjne i możliwości zwiedzania, wykaz tegorocznych obiektów i programy Nocy Muzeów dostępne są na stronach internetowych poszczególnych miast i podmiotów biorących udział w wydarzeniu. Pamiętajcie, że z powodu wciąż trwającej pandemii, dostępność i formy zwiedzania poszczególnych placówek mogą się zmieniać! Śledźcie ich strony na bieżąco.    
W maju hotele, muzea i restauracje znów będą mogły przyjmować gości!
Odpowiedzialne zachowanie Polaków, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i coraz większa liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jeśli dobra tendencja spadku liczby zachorowań się utrzyma, możliwe będzie łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń rząd zapowiada stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Co ważne, terminy w nim zawarte mogą podlegać zmianom – w zależności od bieżącej sytuacji epidemicznej. Wszystkie aktualne informacje znajdują się na stronie: www.gov.pl.  Zapowiadane złagodzenie obostrzeń ma przebiegać zgodnie z poniższym schematem: OD 4 MAJA Otwarcie galerii sztuki i muzeów – w ścisłym reżimie sanitarnym oraz z zachowaniem limitu 1 osoby na 15 m2 OD 8 MAJA Otwarcie hoteli dla gości – do 50% obłożenia obiektu. Zamknięte pozostaną hotelowe restauracje oraz strefy welness&spa OD 15 MAJA Otwarcie ogródków restauracyjnych na świeżym powietrzu – w ścisłym reżimie sanitarnym, z zachowaniem bezpiecznego dystansu między stolikami oraz limitu osób na stolik Otwarcie kin i teatrów na świeżym powietrzu – w ścisłym reżimie sanitarnym, do 50% obłożenia obiektu Możliwe zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu – jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych OD 29 MAJA Otwarcie restauracji również wewnątrz lokalu – do 50% obłożenia lokalu, w ścisłym reżimie sanitarnym, z zachowaniem bezpiecznego dystansu między stolikami oraz limitu osób na stolik Otwarcie kin i teatrów – w ścisłym reżimie sanitarnym, do 50% obłożenia obiektu W walce z pandemią Covid-19 wiele zależy od nas samych. Mimo pojawiających się luzowań, w dalszym ciągu nie możemy zapominać o stosowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego. Apelujemy o dalsze zachowywanie dystansu, regularne mycie rąk, noszenie maseczek oraz wietrzenie mieszkań. Wirus wciąż jest groźny, jednak stosując się do wytycznych i dbając codziennie o bezpieczeństwo własne i innych – możemy sprawić, że będzie w odwrocie – a powrót do normalności stanie się bardziej realny niż do tej pory.
Sky Walk – ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju już wkrótce!
Już wkrótce (czerwiec 2021 r.) będziecie mieli okazję przespacerować się „w chmurach”, dzięki powstającej właśnie wyjątkowej atrakcji w Świeradowie-Zdroju – ścieżki i wieży Sky Walk! Ta niezwykła konstrukcja umożliwi wędrówkę na wysokość 62 metrów, wijącą się kładką o długości 850 metrów. Bardziej odważni będą mogli pokonać część drogi na szczyt, korzystając z „pajęczej sieci”, czyli drabince linowej, która rozchodzi się w trzech kierunkach i stanowi skrót do górnych pięter konstrukcji. A jak już dotrzecie na szczyt, czekać na Was będą niesamowite widoki na otaczającą wieżę przyrodę i romantyczną zabudowę uzdrowiska Świeradów-Zdrój. Ale to nie wszystko! Na górze znajdziecie także atrakcje nieco bardziej ekstremalne, które z pewnością zapewnią dodatkowe niezapomniane przeżycia. To „kropla”, czyli rozłożona nad wolną przestrzenią siatka w kształcie kropli, na którą – jeśli macie odwagę – możecie wejść i położyć się oraz „szklana platforma”, na którą wchodząc, poczujecie się jakbyście lewitowali na wysokości 62 metrów nad ziemią!Co ciekawe, wrócić nie musicie tą samą drogą, co weszliście. To możliwe dzięki 105-metrowej zjeżdżalni, dzięki której w kilka sekund znajdziecie się na ziemi!Wieża widokowa Sky Walk znajduje się w pięknym dolnośląskim uzdrowisku Świeradów-Zdrój, a jej otwarcie przewidziano w czerwcu br. Świeradów-Zdrój to uzdrowisko górskie, położone w Górach Izerskich. Głównymi tworzywami uzdrowiskowymi Świeradowa-Zdroju są: średnio i wysoko bodźcowy śródgórski klimat moderowany wodami Kwisy i świerkowymi lasami oraz naturalne borowiny i wody: mineralne radoczynne i zasobne w szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowe, szczawy fluorkowe i szczawy żelaziste – o niskim stopniu zmineralizowania. Kuracjuszy i turystów cieszy dziewiętnastowieczna architektura kurortowa i stylowe wnętrza budynków uzdrowiskowych. Świeradów-Zdrój z jedyną w Europie modrzewiową halą spacerową, jest jakby wyjęty z innej epoki, zaprasza nas w podróż w czasie.Dowiedz się więcej na stronie: Sky Walk – ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju
Wyrusz na nowy Szlak Przyrody Województwa Śląskiego
Rezerwaty przyrody, zespoły przyrodniczo-krajobrazowe, ogrody botaniczne – w sumie 56 wyjątkowych walorów przyrodniczych znalazło się na nowym Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego! Szlak ten z obiektami zlokalizowanymi zarówno na obszarach naturalnych, jak i przekształconych przez człowieka, to nowa ciekawa propozycja dla turystów, przygotowana wspólnie przez Śląską Organizację Turystyczną i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Gotowa jest ona już na najbliższy weekend, na „majówkę”. Zestawienie miejsc atrakcyjnych przyrodniczo w całym województwie śląskim to odpowiedź na zwiększone zainteresowanie kontaktem i obcowaniem z przyrodą w dobie obostrzeń związanych z pandemią.A w obszarze Śląskiego jest w czym wybierać w atrakcjach przyrodniczych! Blisko 70% powierzchni województwa zajmują rozległe tereny zielone z różnorodnymi atrakcjami. Na nowym szlaku znalazły się zarówno te bardziej znane, jak rezerwat Czantoria w Ustroniu czy Góra Zborów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, jak i te mniej popularne, ale także warte poznania i odwiedzenia, jak na przykład Żabie Doły w Bytomiu.Walory przyrodnicze Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego to doskonała alternatywa dla obecnie niedostępnych z powodu pandemii innych atrakcji turystycznych. A wiosenna pora świetnie się wpisuje do skorzystania z tych walorów.W ramach tego projektu opracowane zostały również konkretne trasy zwiedzania w oparciu o miejsca znajdujące się na Szlaku Przyrody.  W zestawieniu z innymi, pobliskimi atrakcjami oraz trasami rowerowymi tworzą gotową propozycję spędzenia wolnego czasu.  Prawie wszystkie miejsca włączone do Szlaku Przyrody dostępne są przez cały rok, ale dla poszczególnych obiektów zaproponowano optymalny termin zwiedzania. Doskonałym momentem dla poznania walorów przyrodniczych wielu z nich  jest właśnie wczesna wiosna, podczas zbliżającego się weekendu majowego, kiedy przyroda na nowo budzi się do życia.{loadmoduleid 931}Uruchomiony został też dedykowany temu przedsięwzięciu serwis internetowy: przyroda.slaskie.travel, w którym znajdziecie szczegółowe informacje na temat Szlaku Przyrody oraz innych atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w województwie śląskim wraz z propozycjami wycieczek.Dowiedz się więcej na stronach: Szlaku Przyrody Województwa Śląskiego, Śląskie Travel 
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Transakcje natychmiastowo realizowane dzięki: Płatności przez system przelewy24.pl